namelijk deze vraag………..

ZITTERS gevraagd !!

Sinds een aantal jaren kent onze gemeente “zitters”: gemeenteleden die bereid zijn om ’s zondags dienst te doen als ouderling van dienst of diaken. Dat is prettig voor het kleine groepje andere kerkenraadsleden, die anders veel vaker zouden moeten zitten.

Ik schrijf “andere kerkenraadsleden”, want voor de duidelijkheid: zitters zijn ambtsdragers met een bijzondere opdracht (n.l. zitten). Áls er in de kerkenraad over zaken gestemd moet worden, dan worden ook de zitters gevraagd op de vergadering te komen; anders mogen ze wegblijven. Het gebeurt niet vaak, maar voor de duidelijkheid. En dit geldt natuurlijk ook”: hoe meer mensen mee helpen de verantwoordelijkheid te dragen, des beter voor een gemeente. Én…. als je toch regelmatig op zondag in de kerk bent, waarom zou je dan géén zitter willen zijn?

MAAR …. zoals dat gaat, er zijn ook zitters die na verloop van tijd aangeven: genoeg. Ik heb gezeten, maar ik stop er mee. En dat is prima natuurlijk en we zijn ze dankbaar dat ze zitter zijn geweest. Maar het levert een VRAAG op. Namelijk de vraag of er gemeenteleden zijn die een poos ZITTER willen zijn.

Een paar stukjes informatie over de “zitter”:

  • Je zit minimaal 3 zondagen in het jaar
  • Daarnaast kun je aangeven of je ook dienst wilt doen in de Beuckelaer of bij een uitvaart
  • Je “zit” als ouderling van dienst of als diaken
  • Er is geen ambtsperiode. Wil je stoppen, dan kan dat.

Als kerkenraad hopen we dat er weer een aantal gemeenteleden bereid zijn “zitter” te willen zijn. Opgeven kan via info@pgsintannaparochie.nl of bij Jaep van der Wal. In september houden we voor wie zich op geeft, een korte info-bijeenkomst.